Michael Frey Geldi! Bakalım Michael Frey Kimdir?

0
158
Michael Frey kimdir youwin analiz

Öncelikle Fenerbahçe kulübü resmi sitesinden açıklama geldi. Yazıya böyle başlamamızın nedeni Fenerbahçe yönetiminin transferlerde gizlilik konusunda başarılı olması. Evet Michael Frey, zaten gündeme gelmişti ama artık vazgeçildi de denmişti. Giuliano’yu 10,5 Milyon Euro’ya vererek çok başarılı bir hamle yapan ve ardından Josef de Souza’nın gidişinin de haberini veren Fenerbahçe, Michael Frey ile 4 yıllık imza atılacağını söyleyerek kadroya bir santrafor daha ekledi. Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıran Michael Frey kimdir? Youwin analiz detaylı Michael Frey yazısına hoşgeldiniz.

Michael Frey Kimdir? Michael Frey Detayları 

Öncelikle, Michael Frey 24 yaşında. Bu önemli çünkü kariyerinin son demlerinde bir oyuncu almadı Fenerbahçe. İsviçreli olan  ve santrafor mevkiinde oynayan Frey, frey_michi ismiyle bir Instagram hesabına sahip. 1,89 boyunda sağ ayaklı bir forvet olan Frey, fizik gücü yüksek ve uzun boyuyla ceza sahasında rahatsızlık verecek tipte bir oyuncu. Bu noktada akla hemen  1,88 boyundaki Slimani ile birlikte çift forvet oynar mı sorusu geliyor. Bunun için orta alan sisteminin değişimine ihtiyaç var ve Giuliano ile Josef’in gitmesi de bunun işareti olabilir. Frey, eski takımı Zürich’te tek forvet oynuyordu. Geçen sezon İsviçre Süper Ligi’ne Zürich formasıyla 31 maçın 30’unda ilk 11 çıkan ve bu maçlarda 12 gol atan oyuncu henüz İsviçre milli takımı forması giymedi. Kendisi Fenerbahçe’de hem milli takım hem de sözleşmesinin sona ereceği 28 yaşına kadar ekstra bir konsantrasyonla değerini artırmak isteyecektir. Hırslı bir yapısı olan Frey’in fiziksel özellikleri, ona oynadığı forvet mevkisi için önemli potansiyeller sunuyor. Tabi taktiksel açıdan doğru kullanılırsa. Sezon başında Fenerbahçe’nin orta alan oyununun Ayew, Slimani ve Frey transferlerinin yanında Giuliano ve Josef’in de gidişiyle kanat oyununa döneceği çok açık.

Rakamlarla Michael Frey Kariyeri

Michael Frey, Fenerbahçe taraftarını heyecanlandıracak bir forvet tipi. Hızlı ve ara koşular yapan bir oyuncu. Fizik özelliklerini daha profesyonel kullanabilirse beklenen de büyük etki yapabilir. Fenerbahçe kulübü, transfer açıklamasında henüz anlaşılan rakamdan bahsetmedi ama oyuncunun son piyasa değeri 2,5 – 3 Milyon Euro civarındaydı. Young Boys altyapısında başladığı kariyerinde 2014 yılında 3 Milyon Euro’ya Lille’e transfer olan oyuncunun bir potansiyeli olduğu buradan belli. Lille’de 32 maçta 8 gol atan Frey, tam olarak isteneni verememiş olacak ki önce Luzern’e kiralandı ardından Young Boys’a 500 Bin Euro bonservis bedeliyle geri döndü. Young Boys’ta 40 maçta görev alan Michael Frey, 11 gole imza attı ve geçen sezon başında 400 Bin Euro bedelle Zurich’e transfer oldu. Frey ayrıca İsviçre alt milli takımlarında 53 maçta görev aldı ve 14 gol attı. Frey’in geçen sezon da dahil toplam kariyeri 206 maçta 58 gol. Kendisinin toplam 33 sarı kart gördüğünü de belirtelim. Yani agresif bir forvet geliyor.

Frey’in geçen sezon attığı 12 golü, maç başına 4,4 ceza sahasında topla buluşma ile birlikte okumak da gerekir. Her ne kadar tam bir istatistik sağlamasa da ceza sahasında topla buluşmanın gole çevrilme oranı %10. Bu da geliştirilebilir bir istatistik sağlıyor. Oyunu Frey’in üzerine kurma şeklinde bir düşünce ile Slimani’ye alternatif olma ya da iki kuleli bir hücum hattı, Cocu’nun elindeki alternatifler. Bugün İstanbul’a sağlık kontrolü ve devamında imza için gelen İsviçreli dev golcü Michael Frey, başta da belirttiğimiz gibi 24 yaşında yapılmış bir transfer olarak dikkat çekici. Youwin analiz olarak Michael Frey’e hoşgeldin diyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here